Madžarska 1-3 Švica: Breel Embolo je ob čustveni vrnitvi v reprezentanco dosegel zadetek, Švica je premagala Madžarsko

Breel Embolo za švicarsko reprezentanco ni igral od svetovnega prvenstva v Katarju leta 2022, a se je na uvodni tekmi Euro 2024 čustveno vrnil s klopi in dosegel zadnji gol pri zmagi nad Madžarsko s 3:1. Adam Lang Nogometni dresi po meri Zadetek je padel po tem, ko je Madžarska pospremila Švico in v drugem polčasu obupno poskušala najti izenačenje, dokler ni pozno posredoval Embolo.

Švica je s prevladujočo predstavo v prvem polčasu dosegla zmago s 3:1 nad Madžarsko v skupini A na Euru 2024.
Kwadwo Duah je v svojem šele drugem nastopu za svojo državo odprl rezultat, potem ko je z odlično odmerjenim tekom prišel do žoge Michela Aebischerja in premagal Petra Gulacsija.

Švica si je še naprej prizadevala za drugi zadetek in bila nagrajena tik pred koncem polčasa, ko je Aebischer s prekrasnim strelom z lokom pristal v desnem spodnjem kotu.

Hungary 1-3 Switzerland: Breel Embolo scores on emotional return to national team as Switzerland beat Hungary

Madžarska se je po odmoru borila in se vrnila v igro, ko je po podaji kapetana Dominika Szoboszlaia z glavo zadel Poceni Irska Nogometni dresi Barnabas Varga.

Madžari so pritiskali za izenačenje, vendar jim ga ni uspelo doseči, Breel Embolo pa je v sodnikovem podaljšku z natančnim zaključkom nad Gulacsijem zapečatil zmago Švice.

Z zmago se je Švica v skupini A po točkah izenačila z gostiteljico Nemčijo, na lestvici pa sta še Madžarska in Škotska.

Točka pogovora – Ali Madžarska čuti pritisk?
Pred začetkom turnirja so Madžarsko številni zaradi impresivne neporaženosti v kvalifikacijah videli kot enega od črnih konjičkov, vendar se je proti Švici izkazalo, da ni v tempu.

V prvem polčasu si je težko ustvarjala priložnosti, v drugem pa je bila precej boljša, vendar je delala napake in bila Poceni Nogometni dresi kaznovana.

Naslednja tekma jih čaka proti gostiteljici Nemčiji, na kateri bodo morali veliko storiti, da bi iz nje kaj iztržili.

Igralec tekme – Michel Aebischer (Švica)
Na igrišču je bilo več dobrih švicarskih igralcev in njihove izkušnje so se pokazale, vendar je bil Aebischer v prvem polčasu neverjeten.

S sredine igrišča si je ustvaril več priložnosti, pri prvem golu je asistiral Duahu, pri drugem pa je mojstrsko zaključil s 23 metrov.

Če bo Škotska prihodnji teden želela premagati Švico, se bo morala spopasti z njim.
Ocene igralcev

Madžarska: Gulacsi 5; Lang 4, Orban 5, Szalai 5; Fiola 4, Nagy 5, Schafer 4, Kerkez 4; Sallai 6, Szoboszlai 7; Varga 7.
Švica: Sommer 7; Schar 7, Akanji 6, Rodriguez 6; Widmer 7, Xhaka 8, Freuler 7, Ndoye 7; Aebischer 9, Vargas 7; Duah 8.

Najpomembnejši trenutki tekme
12 – GOL! MADŽARSKA 0:1 ŠVICA (DUAH) – Duah je z odlično odmerjenim časom stekel do Aebischerja in preigral Gulacsija.

44 – GOL! MADŽARSKA 0-2 ŠVICA (AEBISCHER) – Irska Otroške nogometne majiceAebischer je iskal podajo na robu polja, vendar se je odločil, da bo šel sam, in lepo zvil žogo mimo Gulacsija.

66 – GOL! MADŽARSKA 1:2 ŠVICA (VARGA) – Kapetan Szoboszlai je s križem našel Vargo, ki je prehitel svojega soigralca in z nekaj metrov z glavo zadel vratnico.
90+3 – GOL! MADŽARSKA 1-3 ŠVICA (EMBOLO) – Fiola je z glavo zgrešil žogo in jo z volejem poslal čez glavo Gulacsija.